Krehko

Autor: Ema Oriňáková | 10.8.2013 o 10:47 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  169x

No tak som sa o to aspoň pokúsila. Pokus. Sila. Možno že som chcela príliš. Ale výťah ma tiež zavezie na najvyššie poschodie iba ak sa dotknem bruškom prsta a...nestačí mi zodvihnúť hlavu a žasnúť nad oblohou. Nestačí. Najvyššie idem. Tam kde sa zrodil tvoj pohľad. Koľko modrej! Krúti sa mi hlava. Nemám hlavu. Nechcem ňou myslieť. Nechcem. Srdce je možno ozaj blbec. Ale SAKRA múdry!


Iba ty si zodpovedná za vlastný plač. V priestore srdca jemne sa stlač. Aby si vedela. Žiješ! Ako rakva bolo moje srdce. Náhlivosť drevo, prsty, prsty. Taká belosť! A v nej moja červeň prudko rastie. J. mi raz povedal niečo ako : Máš krásne srdce. Nikdy ho nezatváraj. Ani keď ťa niekto zraní. Teraz už viem, že má pravdu. Dávno som nebola živšia! Dotkol si sa ma. I keď sa možno nerád dotýkaš. Jemne. Krehko. Motýľ.

A áno: Myslíme si, že si myslíme presne to, čo si myslí ten druhý...Figu !


Slnko, toľko slnka, že sa ti jeho rozkošná guľatosť nevmestí pod tričko. Také teplo si predstav. A ešte more. A figovník. Smiešna detská hravosť pri jedení nezrelých plodov. Nedočkavosť nám poštípe jazyk.

...


A možno to tak má byť. Že pre teba len jednoducho píšem básne. A neočakávam, že to v tebe prebudí básnika. Jedna bláznivá poetka celkom stačí. Myslím to vážne. (A jemne sa pritom usmievam.) Vyžadovať. To nie je odo mňa pekné. Veď napokon- mlčanlivosť ti aj celkom sekne.


Vďačnosť. že mi to dovolíš. Ľúbiť ťa. A smiech. Smiech, to je to, čím sa v tebe rada ozývam. Ticho, pokojne... ako hudba pod klobúkom zvona.


 

polosen.jpg


 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Trainspotting po slovensky. Ako žijú narkomani v Bratislave

Strávili sme víkend v spoločnosti ľudí závislých od drog.

KOMENTÁRE

Dobrovoľníci a štátna drogová politika sú v napätí

Drogový biznis sa globalizuje a digitalizuje.

ŠPORT

Bratia posielajú väčšinu platu rodičom

Synovia majstra sveta prekonali otca.


Už ste čítali?