Sunshine

Autor: Ema Oriňáková | 12.9.2013 o 1:17 | (upravené 18.10.2013 o 19:07) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  155x

S. má čisté srdce. X-krát som sa cítila ako zahanbené decko, nie pred ním, sama pred sebou. Lebo som občas hodila ostrý balvan do jeho dobrého srdca. Nie poddajný okruhliak. Hranatá skala na ktorej si zoderieš zápästie  horodololezec. Zatiaľ čo ja som sa hrala „Hádaj na čo myslím," ty si ma naučil : Dávaj si pozor, na čo myslíš.


A ak som aj túžila vyjedať s tebou figy pri mori, v momente, keď mi chorvátske slnko pohládzalo unavené ramená som si na to ani raz nespomenula. Možno aj preto, že som nenašla žiaden figovník. Ale figy áno. P. mi ich každé ráno nechala v karavane. Aj slivky a granátové jablká. A potom sa s takou tou materskou starostlivosťou spýtala: Chutilo? Chutilo.


Niekedy cítim, že mi ešte stále záleží na tom, aby ti na mne záležalo. Pritenký ľad. Toľko si mi toho dal. Neviem to vyjadriť ani obrazne!

(Stratená, stratená, nájdeš sa vždy len vo svojom vlastnom strede).


Povedzme, že som ťa kedysi chcela mať. Priľahko stratím hlavu. Ťažké sú potom moje myšlienky. Aké zvláštne. Posvätná úcta k tvojmu odmietnutiu. Predstav si, už nemám žiadne predstavy o tom, že čo ak, predsa len... nie. Už ani jeden sen. A realita vôbec nie je krutá. Pozrieť sa na život pravdivými očami. Mať úctu sama k sebe. Sebaľútosť. V tom som vždy vynikala, nemysliac pritom na istý zánik. Ak by si teraz nazrel do mojej sklonenej hlavy, neuvidíš nič. Nehybné prsty nehádžu kamene. Nesčeria tvoje hladiny. Zistenie, že najviac milovaná sa cítim pri tých mužoch, ktorí ma nikdy nebudú milovať ako ženu, ma napĺňa akýmsi zvláštnym pokojom. Ešte dnes myslím na vetu od M: You are like a sun. Šíriš teplo všade, kam prídeš. Nuž, nemám na výber.

Svietim.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Érsek sa rozhodol, bratislavské letisko chce dať do prenájmu

Minister predložil návrh na 30-ročnú koncesiu letiska.

SVET

Čoraz viac utečencov mieri na sever Európy cez Slovensko

V Rakúsku vojaci pomáhali pri klasickej policajnej činnosti.


Už ste čítali?